Pár rad..

20. července 2008 v 19:05 |  Anorexie

Praktické rady

Malý přehled jednoduchých, ale účinných nápadů. Můžete si je i nalepit na lednici, abyste je měla stále na očích.

U jídla mějte ticho. Pokud jíte a pouštíte si k tomu rádio nebo televizi, zkonzumujete toho daleko víc, protože zůstáváte déle u stolu. Proto si ztlumte rádio…

Před jídlem se dvacet minut projděte. Budete pak mít menší hlad. Alternativami jsou dechové cvičení, protahovací cviky nebo alespoň deset minut posilování - jeden den například paže, druhý den nohy. Nikdy nezapomínejte na protahování.

Čichejte vůni jablek, banánů a máty. Jeden americký neurolog dělal test se třemi tisíci dobrovolníky, kteří si přáli zhubnout. Čím více vdechovali tyto vůně, tím menší měli hlad - a tím více ztráceli na váze.

Vymalujte si kuchyň namodro nebo nazeleno. Tyto barvy brzdí apetit (na rozdíl od červené, oranžové a žluté).wgz: já mám v pokoji oranžovou a nijak se to neprojevuje...narozdíl od toho, když sedím v obýváku nebo v kuchyni kde máme modrou a žlutou..tak teda newím

Zpestřete si pití vody… Pokud patříte k ženám, pro něž je těžké vypít za celý den alespoň litr a půl vody, kupte si do práce i domů hezkou karafu a skleničku, limetky nebo lístky máty. Můžete si tak sama připravit různé varianty a chutě nápoje.

Zahrajte si na děti. Abyste si nedávala příliš velké porce jídla, servírujte hlavní chod na dezertních talířcích a místo dezertních používejte podšálky. Je to zábavné a účinné. Na dětském nádobíčku toho prostě sníte méně!

Netrestejte se! Říkají to všichni specialisté. Vystrnadit své oblíbené jídlo z jídelníčku je ta nejlepší cesta, jak se ho při prvním návalu splínu přejíst. Máte-li chuť třeba na čokoládu, dejte si dvě kostičky a nevyčítejte si to.

Zařaďte do svého jídelníčku česnek, mrkev, grep nebo okurku. Pomohou vám z těla vyloučit přebytečnou vodu.

Dobře spěte! Nedostatek spánku má vliv na tělesnou hmotnost. To ukázala studie, která byla nedávno provedena ve Spojených státech na osmašedesáti tisících Američanech. Malí spáči (tedy ti, kteří spali pět hodin a méně) měli tendenci přibývat na váze více než ti, kteří si dopřáli sedm či více hodin spánku denně. Naše rada? Abyste dobře spala, vyvarujte se příliš sytých večeří.

Počítejte kroky.
Pořiďte si krokoměr a zvyšte svoji denní dávku na 1000, pak na 2000… Cíl? Deset tisíc kroků denně, pokud se jedná o vaši jedinou fyzikou aktivitu.
Zdroj:http://ceady.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.